×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Neo-Angin Szałwia - Amylmetacresolum, Levomentholum, Alcohol dichlorobenzylicus - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład alkohol 2,4-dichlorobenzylowy
amylometakrezol
lewomentol
Postać pastylki do ssania
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Otolaryngologia
Działanie miejscowo znieczulające
antyseptyczne

Wskazania do stosowania

Wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6. roku życia: 1 pastylka co 2-3 godziny. Pastylkę ssać powoli. Nie należy połykać pastylek w całości lub żuć. Nie należy stosować więcej niż 6 pastylek w ciągu doby.

 

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu, nietolerancję fruktozy.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu Neo-Angin Szałwia w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Bardzo rzadko: podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i przewodu pokarmowego. Mogą również wystąpić reakcje alergiczne.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.