Neo-Angin Szałwia - Amylmetacresolum, Levomentholum, Alcohol dichlorobenzylicus - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład amylometakrezol
alkohol 2,4-dichlorobenzylowy
lewomentol
Postać pastylki do ssania
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Otolaryngologia
Działanie antyseptyczne
miejscowo znieczulające

Wskazania:

Wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6. roku życia: 1 pastylka co 2-3 godziny. Pastylkę ssać powoli. Nie należy połykać pastylek w całości lub żuć. Nie należy stosować więcej niż 6 pastylek w ciągu doby.   Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i przewodu pokarmowego. Mogą również wystąpić reakcje alergiczne.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu, nietolerancję fruktozy.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu Neo-Angin Szałwia w okresie ciąży i karmienia piersią.