×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

PolyHeal - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Produkt wspomagający gojenie ran.

Dawkowanie

Zewnętrznie, według zaleceń lekarza. Obmyć obszar wokół rany i samą ranę wodą lub solą fizjologiczną. Wstrząsnąć silnie butelkę z roztworem przed zastosowaniem. Skierować ranę do góry. Nałożyć roztwór PolyHeal na powierzchnię rany w celu jej zwilżenia. Odczekać 20 sekund aby preparat się wchłonął. Nasączyć gazik roztworem PolyHeal i nałożyć na obszar rany, tak aby pokrył jej krawędzie. Obandażować ranę zgodnie ze wskazówkami lekarza.

 

Uwaga! Preparat nie jest przeznaczony do leczenia ran zakażonych lub martwiczych. W przypadku wystąpienia zakażenia miejscowego, przed zastosowaniem preparatu, należy zastosować właściwe leczenie przeciwbakteryjne.

 

Uwaga! W razie wystąpienia działań niepożądanych, takich jak miejscowe zakażenie, reakcja alergiczna, nadmierne zaczerwienie, ból lub obrzęk, należy skonsultować się z lekarzem.

 

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu.

 

Gdy stosujesz inne leki. Nie stosować jednocześnie z maściami, kremami lub innymi tłustymi preparatami.