PolyHeal - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Produkt wspomagający gojenie ran.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, według zaleceń lekarza. Obmyć obszar wokół rany i samą ranę wodą lub solą fizjologiczną. Wstrząsnąć silnie butelkę z roztworem przed zastosowaniem. Skierować ranę do góry. Nałożyć roztwór PolyHeal na powierzchnię rany w celu jej zwilżenia. Odczekać 20 sekund aby preparat się wchłonął. Nasączyć gazik roztworem PolyHeal i nałożyć na obszar rany, tak aby pokrył jej krawędzie. Obandażować ranę zgodnie ze wskazówkami lekarza.   Uwaga! Preparat nie jest przeznaczony do leczenia ran zakażonych lub martwiczych. W przypadku wystąpienia zakażenia miejscowego, przed zastosowaniem preparatu, należy zastosować właściwe leczenie przeciwbakteryjne.   Uwaga! W razie wystąpienia działań niepożądanych, takich jak miejscowe zakażenie, reakcja alergiczna, nadmierne zaczerwienie, ból lub obrzęk, należy skonsultować się z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu.   Gdy stosujesz inne leki. Nie stosować jednocześnie z maściami, kremami lub innymi tłustymi preparatami.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.