×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Refluxin-M - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Wspomagająco w leczeniu refluksu żołądkowego w celu zmniejszenia związanych z nim objawów, w tym: zapaleń przełyku spowodowanych refluksem, cofania się kwas żołądkowego, zgagi, pieczenia przełyku w trakcie ciąży, słabego trawienia związanego z zarzucaniem treści żołądkowej, kaszlu i zapaleń jamy nosowo-gardłowej. Ponadto preparat może być stosowany w trakcie przedłużającego się leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi jako podstawowa profilaktyka gastropatii spowodowanej przez niesterydowe leki przeciwzapalne.

Dawkowanie

Doustnie, przed użyciem wstrząsnąć. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: zawartość 1 saszetki po głównych posiłkach. Dzieci w wieku od 3 do 12 lat: nałożyć pół saszetki na łyżeczkę deserową. Przechowywać pozostałą część w lodówce i zużyć w ciągu 24 godzin od otwarcia.

Czas stosowania zależy od zmiany objawów, w razie potrzeby preparat Refluxin-M może być stosowany przez dłuższy czas.

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu.

Gdy przyjmujesz inne leki. Składniki żelu Refluxin-M mogą wchodzić w interakcje z antybiotykami z grupy tetracyklin, tworząc z nimi złożone sole i tym samym zmniejszając ich wchłanianie i działanie.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią możliwość stosowania preparatu Refluxin-M należy skonsultować z lekarzem.

Skutki uboczne

Preparat nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.