Refluxin-M - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania

Wspomagająco w leczeniu refluksu żołądkowego w celu zmniejszenia związanych z nim objawów, w tym: zapaleń przełyku spowodowanych refluksem, cofania się kwas żołądkowego, zgagi, pieczenia przełyku w trakcie ciąży, słabego trawienia związanego z zarzucaniem treści żołądkowej, kaszlu i zapaleń jamy nosowo-gardłowej. Ponadto preparat może być stosowany w trakcie przedłużającego się leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi jako podstawowa profilaktyka gastropatii spowodowanej przez niesterydowe leki przeciwzapalne.

Dawkowanie

Doustnie, przed użyciem wstrząsnąć. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: zawartość 1 saszetki po głównych posiłkach. Dzieci w wieku od 3 do 12 lat: nałożyć pół saszetki na łyżeczkę deserową. Przechowywać pozostałą część w lodówce i zużyć w ciągu 24 godzin od otwarcia.

Czas stosowania zależy od zmiany objawów, w razie potrzeby preparat Refluxin-M może być stosowany przez dłuższy czas.

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne

Preparat nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu.

Gdy przyjmujesz inne leki. Składniki żelu Refluxin-M mogą wchodzić w interakcje z antybiotykami z grupy tetracyklin, tworząc z nimi złożone sole i tym samym zmniejszając ich wchłanianie i działanie.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią możliwość stosowania preparatu Refluxin-M należy skonsultować z lekarzem.