Monobenzone VIS - Monobenzonum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład eter monobenzylowy hydrochinonu
Postać maść
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie osłabia zabarwienie skóry
Zamów w doz.pl Monobenzone VIS, maść, 30 g

Wskazania do stosowania

Leczenie hiperpigmentacji (chorób skóry z przebarwieniami) spowodowanej nadmiarem barwnika melaniny oraz w odbarwianiu normalnie zabarwionych fragmentów skóry u chorych na bielactwo.

Dawkowanie

Miejscowo na skórę, według zaleceń lekarza.

 

Uwaga! W czasie stosowania preparatu należy unikać nadmiernego nasłonecznienia. Podczas ekspozycji na światło słoneczne przez całe życie po zastosowaniu tego leku należy używać kremów z filtrem UV. U osób o skórze nadmiernie suchej lub ze skłonnością do występowania odczynów uczuleniowych stosowanie leku nie jest wskazane.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, przebarwienia spowodowane uczuleniem na światło po użyciu niektórych perfum, ostudę, hiperpigmentację spowodowaną stanem zapalnym skóry.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży. Należy zachować ostrożność w razie konieczności zastosowania leku w okresie karmienia piersią. Nie wiadomo czy substancja czynna zawarta w leku przenika do mleka matki.

Skutki uboczne

Przemijające uczucie świądu lub pieczenia, które ustępuje zwykle po kilku dniach. Utrzymujące się pieczenie, zaczerwienienie skóry, podrażnienie czy wystąpienie zmian sączących są wskazaniem do przerwania leczenia i skontaktowania się z lekarzem.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.