Valerin max - Valerianae radicis extractum hydroalcoholicum siccum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg suchy z korzenia kozłka
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uspokajające
Zamów w doz.pl Valerin max, 360 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

Wskazania:

Łagodne stany pobudzenia nerwowego i uczucia niepokoju.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: zazwyczaj 1 tabletka 3 razy na dobę. Maksymalnie 4 razy dziennie po 1 tabletce.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Obserwowano przypadki nietolerancji korzenia waleriany (dolegliwości żołądkowo-jelitowe, np. nudności, skurcze brzucha).   Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, dlatego też nie zaleca się stosowania produktu przez osoby kierujące pojazdami lub innymi maszynami.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).   Gdy przyjmujesz inne leki uspokajające.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku w tym okresie.