×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Valerin max - Valerianae radicis extractum hydroalcoholicum siccum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg suchy z korzenia kozłka
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uspokajające
Zamów w doz.pl Valerin max, 360 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

Wskazania do stosowania

Łagodne stany pobudzenia nerwowego i uczucia niepokoju.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: zazwyczaj 1 tabletka 3 razy na dobę. Maksymalnie 4 razy dziennie po 1 tabletce.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).

 

Gdy przyjmujesz inne leki uspokajające.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku w tym okresie.

Skutki uboczne

Obserwowano przypadki nietolerancji korzenia waleriany (dolegliwości żołądkowo-jelitowe, np. nudności, skurcze brzucha).

 

Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, dlatego też nie zaleca się stosowania produktu przez osoby kierujące pojazdami lub innymi maszynami.