×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Gaix - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład symetykon
Postać kapsułki
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie łagodzi wzdęcia

Wskazania do stosowania

Leczenie objawowe dolegliwości żołądkowo-jelitwoych, związanych z nagromadzeniem gazów jelitowych, takich jak wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie i dyspepsja czynnościowa. Przygotowanie do badań diagonstycznych jamy brzusznej (np. radiologicznych, ultrasonograficznych i endoskopowych).

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku poniżej 14 lat: 1-2 kapsułki. Dawka dobowa 3-6 kapsułek. Preparat należy przyjmować podczas lub po posiłku. Kapsułki należy połykać w całości (nie rozgryzać, nie żuć), popijając szklanką wody. Okres stosowania preparatu zależy od przebiegu dolegliwości. W razie konieczności preparat Gaix można stosować przez dłuższy czas.

 

W celu przygotowania się do badań diagnostycznych: dorośli, młodzież i dzieci w wieku powyżej 6 lat - dzień przed badaniem 2-3 kapsułki, rano w dniu badania 1 kapsułka.

 

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na symetykon lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Brak przeciwwskazań do stosowania preparatu Gaix w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.