Gaix - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład symetykon
Postać kapsułki
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie łagodzi wzdęcia

Wskazania:

Leczenie objawowe dolegliwości żołądkowo-jelitwoych, związanych z nagromadzeniem gazów jelitowych, takich jak wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie i dyspepsja czynnościowa. Przygotowanie do badań diagonstycznych jamy brzusznej (np. radiologicznych, ultrasonograficznych i endoskopowych).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku poniżej 14 lat: 1-2 kapsułki. Dawka dobowa 3-6 kapsułek. Preparat należy przyjmować podczas lub po posiłku. Kapsułki należy połykać w całości (nie rozgryzać, nie żuć), popijając szklanką wody. Okres stosowania preparatu zależy od przebiegu dolegliwości. W razie konieczności preparat Gaix można stosować przez dłuższy czas.   W celu przygotowania się do badań diagnostycznych: dorośli, młodzież i dzieci w wieku powyżej 6 lat - dzień przed badaniem 2-3 kapsułki, rano w dniu badania 1 kapsułka.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na symetykon lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Brak przeciwwskazań do stosowania preparatu Gaix w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.