×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Rennie ICE - Calcii carbonas, Magnesii carbonas - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład węglan wapnia
węglan magnezu
Postać tabletki do ssania
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie zobojętniające

Wskazania do stosowania

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego, takich jak: zgaga, niestrawność, wzdęcia, nudności, uczucie pełności lub ciężkości w nadbrzuszu, odbijanie.

Dawkowanie

Doustnie. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej - ssać lub rozgryzać 1 do 2 tabletek godzinę po posiłku lub przed snem.

Uwaga! Należy unikać długotrwałego stosowania leku. Jeśli objawy nie ustępują lub ustępują tylko częściowo należy zasięgnąć porady lekarza.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na składniki leku, zaburzenia czynności nerek, podwyższony poziom wapnia we krwi, kamicę nerkową.

Gdy przyjmujesz inne leki. W przypadku konieczności stosowania innych leków należy zachować 1-2 godzinny odstęp pomiędzy przyjmowaniem innych leków i Rennie ICE.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Skutki uboczne

Długotrwałe stosowanie dużych dawek może spowodować hipermagnezemię (zwiększone stężenie magnezu we krwi), hiperkalcemię (zwiększone stężenie wapnia we krwi) i zasadowicę (zwiększone stężenie zasad we krwi), szczególnie u osób z niewydolnością nerek. Związki magnezu podawane w dużych dawkach mogą powodować działanie przeczyszczające.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.