×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

ProBacti Dziecko - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

ProBacti dziecko jest połączeniem probiotyku i prebiotyku. Zawiera wyjątkową kompozycję 4 szczepów probiotycznych (Lactobacillus Rosell-215, Lactobacillus Rosell-52, Lactococcus Rosell-1058, Bifidobacterium Rosell-71), które przywracają prawidłową florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym u niemowląt i dzieci oraz fruktooligosacharydy (RaftiloseŽ ORAFTI ) – prebiotyk, który ułatwia namnażanie bakterii i kolonizację jelita. Preparat służy do postępowania dietetycznego dla niemowląt i dzieci od 3 miesiąca życia ze wskazaniem przy:  zwiększonym ryzyku reakcji alergicznych, antybiotykoterapii, wzmożonym ryzyku powstawania i rozwoju biegunek, wspomaganiu odporności.

Dawkowanie

Doustnie. 1 saszetka dziennie. Zawartość saszetki należy rozpuścić w zimnym lub letnim płynie (woda, mleko lub preparat hipoalergiczny polecony przez lekarza, może to być również ściągnięte mleko matki). Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

Przechowywać w suchym pomieszczeniu, w temperaturze pokojowej (do 25 stopni C), w miejscu niedostępnym dla dzieci. Preparat nie wymaga przechowywania w lodówce.

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.

Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.