×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Dexoftyal UD - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład dekspantenol
hialuronian sodu
Postać krople do oczu
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Okulistyka
Działanie nawilżające

Wskazania do stosowania

Uczucie suchego oka oraz inne drobne dolegliwości takie jak uczucie pieczenia i zmęczenia oczu powstałe pod wpływem kurzu, dymu, suchego, ciepłego powietrza, klimatyzacji, intensywnej pracy z komputerem lub użycia soczewek kontaktowych. Preparat może być także używany w trakcie noszenia soczewek kontaktowych.

Dawkowanie

Miejscowo, do worka spojówkowego 1-2 krople do każdego oka tak często jak to konieczne. Powoli zamknąć oczy, żeby płyn mógł równomiernie pokryć całą powierzchnię oka.

Uwaga! W przypadku stosowania innych leków okulistycznych zalecane jest zachowanie co najmniej 15 minutowej przerwy pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Krople Dexoftyal UD powinny być stosowane jako ostatnie. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.