Jonexa - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład polimery hialuronianu
Postać roztwór do wstrzykiwań
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
Działanie poprawia właściwości smarujące płynu maziowego

Wskazania:

Wyrób Jonexa stosuje się w celu okresowego zastąpienia i uzupełnienia płynu maziowego.

Dawkowanie:

Dostawo. Preparat powinien być podawany wyłącznie przez lekarza, ze ścisłym przestrzeganiem techniki jałowego podawania. Zalecany schemat dawkowania to podanie dostawowe obejmujące jedno wstrzyknięcie (4ml) wyrobu Jonexa. Jeśli objawy u pacjenta uzasadniają to działanie, taki schemat leczenia można powtórzyć po upływie 6 miesięcy. Leczenie wyrobem Jonexa ma wpływ jedynie na staw, do którego jest podawany; nie wywołuje działania ogólnoustrojowego.

Możliwe skutki uboczne:

Ból stawu, sztywność stawu, obrzęk stawu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenia na składniki preparatu, zakażenie lub nasilony stan zapalny stawu, zakażenia skóry obejmujące miejsce wstrzyknięcia.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.