×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Prevalin Kids - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład olejek miętowy
guma ksantanowa
olej sezamowy
bentonit
Postać aerozol do nosa
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Pediatria
Alergologia
Działanie tworzy warstwę ochronną przed alergenami

Wskazania do stosowania

Zapobieganie objawom kataru siennego i alergicznego nieżytu nosa. Preparat polecany przed kontaktem z alergenami, ponieważ uniemożliwia im dotarcie do śluzówki nosa dzięki czemu redukuje objawy alergii nosa takie jak kichanie lub zatkany nos, swędzenie lub wyciek z nosa. Jeśli alergia już wystąpiła, Prevalin Kids może być stosowany jako środek pomocniczy przy leczeniu, aby przy kolejnym narażeniu na kontakt z alergenem zapobiec nasilaniu się objawów.

Dawkowanie

Donosowo. Stosować 2-3 razy dziennie, od 1 do 2 podań do każdego otworu nosowego.

 

Preparat przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

 

Uwaga! Jeżeli wymagane jest stosowanie jednocześnie innego aerozolu do nosa, Prevalin Kids należy podawać po użyciu innego aerozolu do nosa, aby nie zakłócić tworzenia bariery ochronnej.

 

W trakcie pierwszej godziny po użyciu możliwe jest uczucie lekkiego zatkania nosa. Jest ono tymczasowe, i stopniowo będzie się zmniejszać aż zniknie zupełnie w trakcie dalszego stosowania.

 

Preparat Prevalin Kids należy zużyć w ciągu 90 dni od otwarcia.

Skutki uboczne

Przy dużej wrażliwości błony śluzowej nosa, przy pierwszym użyciu możliwe jest odczuwanie lekkiego podrażnienia, które szybko zanika. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek innego silnego uczucia dyskomfortu po podaniu należy przerwać stosowanie wyrobu medycznego lub skonsultować się z lekarzem.