Prevalin Kids - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład bentonit
guma ksantanowa
olej sezamowy
olejek miętowy
Postać aerozol do nosa
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Alergologia
Medycyna rodzinna
Pediatria
Działanie tworzy warstwę ochronną przed alergenami

Wskazania:

Zapobieganie objawom kataru siennego i alergicznego nieżytu nosa. Preparat polecany przed kontaktem z alergenami, ponieważ uniemożliwia im dotarcie do śluzówki nosa dzięki czemu redukuje objawy alergii nosa takie jak kichanie lub zatkany nos, swędzenie lub wyciek z nosa. Jeśli alergia już wystąpiła, Prevalin Kids może być stosowany jako środek pomocniczy przy leczeniu, aby przy kolejnym narażeniu na kontakt z alergenem zapobiec nasilaniu się objawów.

Dawkowanie:

Donosowo. Stosować 2-3 razy dziennie, od 1 do 2 podań do każdego otworu nosowego.   Preparat przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.   Uwaga! Jeżeli wymagane jest stosowanie jednocześnie innego aerozolu do nosa, Prevalin Kids należy podawać po użyciu innego aerozolu do nosa, aby nie zakłócić tworzenia bariery ochronnej.   W trakcie pierwszej godziny po użyciu możliwe jest uczucie lekkiego zatkania nosa. Jest ono tymczasowe, i stopniowo będzie się zmniejszać aż zniknie zupełnie w trakcie dalszego stosowania.   Preparat Prevalin Kids należy zużyć w ciągu 90 dni od otwarcia.

Możliwe skutki uboczne:

Przy dużej wrażliwości błony śluzowej nosa, przy pierwszym użyciu możliwe jest odczuwanie lekkiego podrażnienia, które szybko zanika. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek innego silnego uczucia dyskomfortu po podaniu należy przerwać stosowanie wyrobu medycznego lub skonsultować się z lekarzem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.