Prevalin Kids - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład bentonit
guma ksantanowa
olej sezamowy
olejek miętowy
Postać aerozol do nosa
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Alergologia
Medycyna rodzinna
Pediatria
Działanie tworzy warstwę ochronną przed alergenami

Wskazania:

Zapobieganie objawom kataru siennego i alergicznego nieżytu nosa. Preparat polecany przed kontaktem z alergenami, ponieważ uniemożliwia im dotarcie do śluzówki nosa dzięki czemu redukuje objawy alergii nosa takie jak kichanie lub zatkany nos, swędzenie lub wyciek z nosa. Jeśli alergia już wystąpiła, Prevalin Kids może być stosowany jako środek pomocniczy przy leczeniu, aby przy kolejnym narażeniu na kontakt z alergenem zapobiec nasilaniu się objawów.

Dawkowanie:

Donosowo. Stosować 2-3 razy dziennie, od 1 do 2 podań do każdego otworu nosowego.   Preparat przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.   Uwaga! Jeżeli wymagane jest stosowanie jednocześnie innego aerozolu do nosa, Prevalin Kids należy podawać po użyciu innego aerozolu do nosa, aby nie zakłócić tworzenia bariery ochronnej.   W trakcie pierwszej godziny po użyciu możliwe jest uczucie lekkiego zatkania nosa. Jest ono tymczasowe, i stopniowo będzie się zmniejszać aż zniknie zupełnie w trakcie dalszego stosowania.   Preparat Prevalin Kids należy zużyć w ciągu 90 dni od otwarcia.

Możliwe skutki uboczne:

Przy dużej wrażliwości błony śluzowej nosa, przy pierwszym użyciu możliwe jest odczuwanie lekkiego podrażnienia, które szybko zanika. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek innego silnego uczucia dyskomfortu po podaniu należy przerwać stosowanie wyrobu medycznego lub skonsultować się z lekarzem.