Venoruton 1000 - Oxerutinum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Leczenie objawowe przewlekłej niewydolności żylnej (żylaków podudzi). Leczenie objawowe hemoroidów. Ponadto lek może być stosowany pomocniczo w mikroangiopatiach w przebiegu cukrzycy.

Dawkowanie:

Doustnie. W leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej i jej objawów należy stosować 1 tabletkę 2 razy na dobę aż do całkowitego ustąpienia objawów i obrzęku. W przypadku ponownego pojawienia się objawów leczenie może zostać powtórzone przy zastosowaniu takiego samego schematu dawkowania. W celu zmniejszenia występowania dolegliwości hemoroidalnych należy stosować dawkowanie: 1 tabletka 2 razy na dobę. Okres leczenia wynosi od 1 do 4 tygodni. 1 tabletkę należy rozpuścić w szklance wody i wypić w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: zaburzenia przewodu pokarmowego, wzdęcia, biegunki, bóle brzucha, zaburzenia żołądkowe, niestrawność, wysypka, wyprysk, pokrzywka. Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości, zawroty i bóle głowy, nagłe zaczerwienie twarzy, zmęczenie, znużenie.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.