Lioven MAX - Heparinum natricum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład sól sodowa heparyny
Postać żel
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Alergologia
Medycyna rodzinna
Działanie przeciwobrzękowe
przeciwzakrzepowe
przeciwzapalne

Wskazania:

Pomocniczo w chorobach żył powierzchownych, takich jak: zapalenia żył, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych, stanach pourazowych (krwiakach, stłuczeniach, obrzękach), zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.

Dawkowanie:

Miejscowo na skórę. Na miejsce chorobowo zmienione nanieść, w zależności od rozległości schorzenia, od 3 do 10 cm żelu i delikatnie wmasować przez kilka minut. Stosować 1 do 3 razy na dobę.   Czas stosowania preparatu należy od rodzaju schorzenia, wielkości obszaru zmienionego chorobowo oraz skuteczności leczenia. W przypadku ostrych obrzęków po tępych urazach zaleca się stosowanie leku przez okres do 10 dni, a w przypadku leczenia chorób żył powierzchownych – od 1 do 2 tygodni.   Uwaga! Nie stosować w okolicach oczu. W razie dostania się żelu do oczu lub na błony śluzowe należy go usunąć obficie spłukując wodą.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić objawy reakcji alergicznych.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zmiany skórne niewiadomego pochodzenia, zakażenia ropne skóry, rozległe rany, skazę krwotoczną.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.