Lioven MAX - Heparinum natricum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład sól sodowa heparyny
Postać żel
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Alergologia
Medycyna rodzinna
Działanie przeciwobrzękowe
przeciwzakrzepowe
przeciwzapalne

Wskazania:

Pomocniczo w chorobach żył powierzchownych, takich jak: zapalenia żył, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych, stanach pourazowych (krwiakach, stłuczeniach, obrzękach), zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.

Dawkowanie:

Miejscowo na skórę. Na miejsce chorobowo zmienione nanieść, w zależności od rozległości schorzenia, od 3 do 10 cm żelu i delikatnie wmasować przez kilka minut. Stosować 1 do 3 razy na dobę.   Czas stosowania preparatu należy od rodzaju schorzenia, wielkości obszaru zmienionego chorobowo oraz skuteczności leczenia. W przypadku ostrych obrzęków po tępych urazach zaleca się stosowanie leku przez okres do 10 dni, a w przypadku leczenia chorób żył powierzchownych – od 1 do 2 tygodni.   Uwaga! Nie stosować w okolicach oczu. W razie dostania się żelu do oczu lub na błony śluzowe należy go usunąć obficie spłukując wodą.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić objawy reakcji alergicznych.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zmiany skórne niewiadomego pochodzenia, zakażenia ropne skóry, rozległe rany, skazę krwotoczną.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.