Shailla Opaliset Sun - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Suplementacja codziennej diety w ekstrakt z melona. Preparat polecany w celu zmniejszenia niekorzystnego wypływu promieniowania UV na skórę, łagodzenia zaczerwieniania skóry po opalaniu oraz wydłużenia czasu utrzymywania się opalenizny.

Dawkowanie:

Doustnie. Przed planowanym opalaniem: 2 tabletki dziennie jednorazowo podczas śniadania. Stosowanie: rozpocząć przyjmowanie tydzień przed wyjściem na słońce, kontynuować do czasu zakończenia ekspozycji. Przy regularnym opalaniu w solarium: 2 tabletki dziennie jednorazowo, stosować co 2-3 dni przed wizytą w solarium.   Uwaga! Suplement diety Shailla Opaliset Sun nie zastępuje kosmetyków z filtrem, chroniącym przed promieniowaniem UV. Zawsze trzeba pamiętać o kremach i balsamach oraz rozsądnie planować czas przebywania na słońcu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.