×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Hydrocortisonum Oceanic - Hydrocortisoni acetas - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Reakcje skórne po ukąszeniu lub użądleniu przez owady.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Niewielką ilość kremu nanosi się 2 razy dziennie na chorobowo zmienioną skórę. Nie stosować na duże powierzchnie skóry.

 

Uwaga! Nie należy stosować leku dłużej niż przez 7 dni bez zalecenia lekarza. Jeśli nie ma poprawy po 7 dniach stosowania leku lub nastąpiło zaostrzenie objawów chorobowych, należy skontaktować się z lekarzem.

 

Uwaga! Nie należy stosować leku na uszkodzoną skórę, błony śluzowe, do oczu i wokół oczu, w okolicy narządów płciowych i odbytu. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia bez zalecenia lekarza.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu, zakażenia skóry spowodowane przez wirusy, grzyby lub bakterie, trądzik zwykły lub różówaty, zapalenie skóry wokół ust.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią możliwość stosowania preparatu należy skonsultować z lekarzem.

Skutki uboczne

W przypadku pojawienia się reakcji nadwrażliwości stosowanie leku należy natychmiast przerwać. W przypadku stosowania leku w obrębie fałdów skórnych, na skórę twarzy, pod opatrunkiem zamkniętym (np.: pieluchą) czy na dużą powierzchnię skóry, ze względu na zwiększone wchłanianie hydrokortyzonu do organizmu, mogą wystąpić zmiany zanikowe skóry, rozstępy, powierzchniowe rozszerzenie naczyń krwionośnych, reakcje nadwrażliwość. Po długotrwałym stosowaniu mogą wystąpić ogólnoustrojowe objawy niepożądane kortykosteroidów.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.