Digella błonnik - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Suplementacja codziennej diety w błonnik. Preparat polecany przy trudnościach z wypróżnianiem, skłonności do zaparć, wspomagająco podczas kuracji odchudzających.

Dawkowanie:

Doustnie. 2 - 4 czubate łyżeczki, w zależności od indywidualnych potrzeb. Należy wymieszać 1 czubatą łyżeczkę (ok. 5 g proszku) w 1 szklance wody lub mleka i od razu wypić, najlepiej przed posiłkiem. Preparat Digella Błonnik może być również spożywany bezpośrednio z łyżeczki lub dodawany do innych napojów lub potraw (sok, jogurt, płatki zbożowe). Nie podawać dzieciom poniżej 3 roku życia.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Spożywanie nadmiernej ilości preparatu może powodować efekt przeczyszczający.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na fenyloketonurię i celiakię.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Preparat nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.