×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Imodium Multi-Action - Loperamidi hydrochloridum, Simeticonum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład symetykon
chlorowodorek loperamidu
Postać tabletki do żucia
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie przeciwbiegunkowe
przeciwwzdęciowe

Wskazania do stosowania

Leczenie ostrej biegunki oraz objawów często z nią związanych, takich jak bóle brzucha, wzdęcia, kurcze i oddawanie nadmiernej ilości gazów.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: dawka początkowa 2 tabletki, a następnie 1 tabletka po każdym luźnym stolcu. Maksymalnie do 4 tabletek na dobę.

 

Uwaga! Lek nie należy stosować dłużej niż 2 dni. Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ostrą czerwonkę (charakteryzuje się obecnością krwi w kale i wysoką gorączką), ostry rzut wrzodziejącego zapalenia jelit, bakteryjne zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy spowodowane chorobotwórczymi bakterami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter, rzekomobłoniaste zapalenie jelit, stany w których należy unikać zwolnienia perystaltyki jelit z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Reakcje nadwrażliwości, ból brzucha, niedrożność jelit, wzdęcia brzucha, nudności, zaparcia, wymioty, rozszerzenie okrężnicy, wzdęcia z oddawaniem wiatrów i niestrawność, pojedyncze przypadki zatrzymania moczu, senność, zawroty głowy.

 

 

Uwaga! W przypadku senności lub zawrotów głowy nie należy prowadzić samochodu i obsługiwać maszyn wymagających wzmożonej koncentracji uwagi.