Imodium Multi-Action - Loperamidi hydrochloridum, Simeticonum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład chlorowodorek loperamidu
symetykon
Postać tabletki do żucia
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie przeciwbiegunkowe
przeciwwzdęciowe

Wskazania:

Leczenie ostrej biegunki oraz objawów często z nią związanych, takich jak bóle brzucha, wzdęcia, kurcze i oddawanie nadmiernej ilości gazów.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: dawka początkowa 2 tabletki, a następnie 1 tabletka po każdym luźnym stolcu. Maksymalnie do 4 tabletek na dobę.   Uwaga! Lek nie należy stosować dłużej niż 2 dni. Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości, ból brzucha, niedrożność jelit, wzdęcia brzucha, nudności, zaparcia, wymioty, rozszerzenie okrężnicy, wzdęcia z oddawaniem wiatrów i niestrawność, pojedyncze przypadki zatrzymania moczu, senność, zawroty głowy.     Uwaga! W przypadku senności lub zawrotów głowy nie należy prowadzić samochodu i obsługiwać maszyn wymagających wzmożonej koncentracji uwagi.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ostrą czerwonkę (charakteryzuje się obecnością krwi w kale i wysoką gorączką), ostry rzut wrzodziejącego zapalenia jelit, bakteryjne zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy spowodowane chorobotwórczymi bakterami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter, rzekomobłoniaste zapalenie jelit, stany w których należy unikać zwolnienia perystaltyki jelit z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.