XLS MEDICAL Fat Binder - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Preparat jest wyrobem służącym do kontroli masy ciała w połączeniu ze zrównoważoną dietą i regularną aktywnością fizyczną.

Dawkowanie:

Doustnie. Przyjmować popijając płynem, bezpośrednio po każdym głównym posiłku. Nie przekraczać dawki 6 tabletek na dobę. Zmniejszenie masy ciała: 2-3 tabletki po każdym głównym posiłku; stosować 3 tabletki, jeśli posiłek zawiera bardzo dużo tłuszczów. Zapobieganie zwiększaniu masy ciała w przyszłości po osiągnięciu pożądanej masy ciała i utrzymanie ogólnego dobrego samopoczucia: 2 tabletki po każdym głównym posiłku; zwiększyć dawkę do 3 tabletek, jeśli posiłek zawiera bardzo dużo tłuszczów. Utrzymanie obecnej masy ciała i osiągnięcie ogólnego dobrego samopoczucia: 1-2 tabletki po każdym głównym posiłku; stosować 2-3 tabletki, jeśli posiłek zawiera bardzo dużo tłuszczczów.   Preparat można stosować do uzyskania właściwej masy ciała lub stale, aby kontrolować masę ciała.   Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat. Nie stosować u osób, u których wskaźnik masy ciała BMI jest niższy niż 18,5.  

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu, osteoporozę. Gdy przyjmujesz leki przeciwcukrzycowe, leki zmniejszające stężenie cholesterolu. U osób chorych na cukrzycę może wystąpić konieczność dostosowania codziennego leczenia cukrzycy, aby uniknąć nagłego zmniejszenia poziomu cukru. Nie stosować w ciągu 2 godzin od przyjmowania leków rozpuszczalnych w tłuszczach (np. doustne leki antykoncepcyjne).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.