×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Mavena B12 - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Łuszczyca. Atopowe zapalenie skóry.

Dawkowanie

Miejscowo. Zależnie od potrzeb, cienką warstwę maści nanieść na chorobowo zmienione miejsca i lekko wmasować. Po aplikacji maści na skórę, należy pozostawić maść do wchłonięcia, przed ponownym założeniem ubrania. Stosować raz lub kilka razy dziennie, lub według wskazań lekarza.

Preparat należy zużyć w ciągu 4 tygodni od otwarcia opakowania.

 

Uwaga! U osób poniżej 1 roku życia oraz w wieku powyżej 70 lat stosować maść tylko po konsultacji z lekarzem.

 

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na witaminę B12 lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią zaleca się przed zastosowaniem preparatu poradzić się lekarza, ponieważ brak jest wystarczającego doświadczenia klinicznego na temat stosowania preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią. Jeśli stosowanie preparatu będzie konieczne w okresie karmienia piersią, nie należy nakładać maści w okolicy piersi. Ponadto należy unikać, aby niemowlę nie miało kontaktu z partiami ciała, na które została nałożona maść.

Skutki uboczne

Zaczerwienienie, świąd skóry.

 

Uwaga! Zaczerwienie lub swędzenie miejsc na skórze po zastosowaniu maści Mavena B12 może wskazywać na nadwrażliwość na substancję czynną lub inny składnik preparatu Mavena B12.