×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Scaldex - Preparat złożony - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Oparzenia termiczne I i II-go stopnia, oparzenia chemiczne, odmrożenia, trudno gojące się rany, odleżyny, zmiany troficzne skóry (np. towarzyszące żylakowatemu zapaleniu podudzi), zropienie drobnych ran, niewielkie wykwity zapalne o charakterze grudek i krost, ropnie towarzyszące zadrom i opiłkom wbitym w skórę.

Dawkowanie

Miejscowo, na skórę. Na powierzchnię rany, zarówno u dzieci jak i u dorosłych, preparat należy nanosić co 2-3 godziny w pierwszych dniach kuracji. W kolejnych dniach leczenia preparat stosować 3 razy dziennie. W przypadku towarzyszącej wydzieliny ropnej, dodatkowo przemywać 2 razy dziennie roztworem soli fizjologicznej. Nie stosować w opatrunkach zamkniętych.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Skutki uboczne

Reakcje uczuleniowe. W przypadku wystąpienia reakcji uczuleniowych, preparat należy odstawić i zasięgnąć porady lekarza.