Scaldex - Preparat złożony - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Oparzenia termiczne I i II-go stopnia, oparzenia chemiczne, odmrożenia, trudno gojące się rany, odleżyny, zmiany troficzne skóry (np. towarzyszące żylakowatemu zapaleniu podudzi), zropienie drobnych ran, niewielkie wykwity zapalne o charakterze grudek i krost, ropnie towarzyszące zadrom i opiłkom wbitym w skórę.

Dawkowanie:

Miejscowo, na skórę. Na powierzchnię rany, zarówno u dzieci jak i u dorosłych, preparat należy nanosić co 2-3 godziny w pierwszych dniach kuracji. W kolejnych dniach leczenia preparat stosować 3 razy dziennie. W przypadku towarzyszącej wydzieliny ropnej, dodatkowo przemywać 2 razy dziennie roztworem soli fizjologicznej. Nie stosować w opatrunkach zamkniętych. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje uczuleniowe. W przypadku wystąpienia reakcji uczuleniowych, preparat należy odstawić i zasięgnąć porady lekarza.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.