Ulotka suplementu - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Urostonex - zastosowanie i działanie

Wskazania:

Suplementacja codziennej diety osób dorosłych w składniki wspomagające naturalne oczyszczanie dróg moczowych.

Dawkowanie:

>Doustnie. Zawartość saszetki należy rozpuścić we wrzącej wodzie. Wypić dopóki napój jest jeszcze ciepły. Napój należy spożywać maksymalnie 3 razy dziennie rozpuszczając zawartość 1 saszetki. Preparat należy zażywać przez 6-8 tygodni lub w miarę potrzeby dłużej. Podczas stosowania preparatu zaleca się spożywanie zwiększonej ilości wody (co najmniej 2 litry dziennie). Uwaga! Po otwarciu torebki z saszetkami preparat należy spożyć w ciągu 30 dni. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz poważne zaburzenia czynności nerek możliwość stosowania preparatu Urostonex należy skonsultować z lekarzem. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Kobiety w ciąży możliwość stosowania preparatu Urostonex powinny skonsultować z lekarzem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.