Orthovisc - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład hialuronian sodu
Postać iniekcje
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
Działanie poprawia właściwości smarujące płynu maziowego

Wskazania:

Jako suplement wiskoelastyczny lub środek zastępujący płyn maziówkowy w stawach.

Dawkowanie:

Dostawowo. Wymaganą ilość Orthovisc wstrzykuje się powoli do wybranej przestrzeni stawowej. Preparat powinien być podawany wyłącznie przez lekarza, ze ścisłym przestrzeganiem techniki jałowego podawania. Ilość wstrzykiwanego środka różni się w zależności do wielkości przestrzeni stawowej, nie może jednak przekroczyć 2 ml do stawu kolanowego i innych dużych stawów oraz 1 ml dla małych stawów. Zalecany reżim to 3 wstrzyknięcia w odstępie jednego tygodnia w każdym cyklu leczenia. Nie stosować więcej niż jednego cyklu leczenia danego stawu w okresie 6 miesięcy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, infekcję skóry w okolicy miejsca planowanego wstrzyknięcia, infekcje stawów palców, stwierdzone przypadki ogólnoustrojowe krwawienia.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.