×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Lactobalance - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Zaburzenia równowagi mikrobiologicznej układu moczowo-płciowego.

Dawkowanie

Dopochwowo. 1 tabletka, najlepiej wieczorem, przed snem, przez pierwszych 10 dni stosowania. Przestrzegać zaleceń dotyczących stosowania i rozpocząć stosowanie 10 dni przed rozpoczęciem menstruacji i/lub bezpośrednio po zakończeniu menstruacji. W razie potrzeby przedłużyć stosowanie do 20 dni. Nie stosować dłużej niż przez 20 dni bez konsultacji z ginekologiem.

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy stosujesz dopochwowo inne wyroby medyczne lub leki. Nie stosować preparatu Lactobalance jednocześnie z innymi wyrobami medycznymi lub lekami do stosowania dopochwowego bez wcześniejszego skonsultowania się z ginekologiem.

Skutki uboczne

Niekiedy, zwłaszcza w pierwszych dniach stosowania, może nastąpić swędzenie, które ustępuje jednak w ciągu kolejnych 2-3 dni stosowania.