Lactobalance - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Zaburzenia równowagi mikrobiologicznej układu moczowo-płciowego.

Dawkowanie:

Dopochwowo. 1 tabletka, najlepiej wieczorem, przed snem, przez pierwszych 10 dni stosowania. Przestrzegać zaleceń dotyczących stosowania i rozpocząć stosowanie 10 dni przed rozpoczęciem menstruacji i/lub bezpośrednio po zakończeniu menstruacji. W razie potrzeby przedłużyć stosowanie do 20 dni. Nie stosować dłużej niż przez 20 dni bez konsultacji z ginekologiem. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy, zwłaszcza w pierwszych dniach stosowania, może nastąpić swędzenie, które ustępuje jednak w ciągu kolejnych 2-3 dni stosowania.

Poinformuj lekarza:

Gdy stosujesz dopochwowo inne wyroby medyczne lub leki. Nie stosować preparatu Lactobalance jednocześnie z innymi wyrobami medycznymi lub lekami do stosowania dopochwowego bez wcześniejszego skonsultowania się z ginekologiem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.