×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Gaviscon - Natrii alginas,Natrii hydrogenocarbonas,Calcii carbonas - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży, a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Dawkowanie

Doustnie. Zawiesina - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: w przypadku wystąpienia objawów 10-20 ml po posiłku i przed snem (do 4 razy na dobę). Tabletki - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: w przypadku wystąpienia objawów od 2 do 4 tabletek po posiłkach i przed snem (do 4 razy na dobę). Tabletkę należy dokładnie przeżuć przed połknięciem.

Dzieciom w wieku poniżej 12 lat: podawać tylko po konsutlacji z lekarzem.

 

Uwaga! Jeśli objawy nie ustępują po 7 dniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, choroby nerek i/lub serca, fenyloketonurię (tabletki zawierają aspartam).

 

Gdy przyjmujesz inne leki. Nie należy stosować leku Gaviscon w ciągu 2 godzin od doustnego zastosowania innych leków ponieważ może to wpływać na skuteczność niektóych leków.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (wyspyka skórna, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła).

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.