Gripex V-caps - Paracetamolum, Coffeinum, Phenylephrini hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Łagodzenie objawów występujących podczas przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe, obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, katar, kichanie, uczucie ogólnego rozbicia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2 kapsułki co 4-6 godziny (maksymalnie 12 kapsułek w ciągu doby).   Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.   Uwaga! Podczas stosowania leku Gripex V-caps nie należy pić alkoholu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, nudności, wymioty, biegunka, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, nadkwaśność treści żołądkowej, zaburzenia rytmu serca, skurcz oskrzeli, napady astmy oskrzelowej, zaburzenia oddychania, zaburzenia oddawania moczu, niewydolność nerek, lęk, niepokój, drżenia mięśniowe, niemożność skupienia uwagi, ból głowy, nerwowość, drażliwość, zmiany obrazu krwi.   W czasie stosowania preparatu należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby serca, wysokie ciśnienie tętnicze, ciężkie zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, wirusowe zapalenie wątroby, fenyloketonurię (ze względu na zawartość aspartamu), jaskrę z wąskim kątem przesączania, nadczynność tarczycy lub gdy masz chorobę alkoholową.   Gdy przyjmujesz inne leki. Nie należy stosować leku podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania. Paracetamol podawany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę. Nie należy stosować leku w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnym oraz zydowudyną. Preparat zawiera paracetamol - ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić, czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu. Nie należy stosować jednocześnie innych leków przeciw grypie, przeziębieniu i leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej.Preparat może nasilać działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych i leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny). Zawarta w preparacie fenylefryna może osłabić działanie niektórych leków obniżających ciśnienie krwi.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.