×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Fluimucil Muko - Acetylcysteinum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład acetylocysteina
Postać granulat do przygotowania roztworu doustnego
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Choroby płuc
Działanie rozrzedzające wydzielinę
ułatwia usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych
Zamów w doz.pl Fluimucil Muko, 200 mg, granulat w saszetkach, 20 szt.

Wskazania do stosowania

Kaszel mokry. Lek stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny dróg oddechowych i ułatwienia jej odkrztuszania.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci do 7 do 14 roku życia: 1 saszetka leku Fluimucil Muko 2 razy na dobę. Dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia: 1 saszetka leku Fluimucil Muko 2-3 razy na dobę.

 

Uwaga! Podczas leczenia należy wypijać odpowiednio dużą ilość płynów (co najmniej 1.5 litra dziennie). Ostatnia dawka leku Fluimucil Muko powinna być podana najpóźniej 4 godziny przed nocnym spoczynkiem.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

 

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na acetylocysteinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, zaostrzenie astmy oskrzelowej, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, zmniejszoną zdolność do odkrztuszania.

 

Gdy przyjmujesz nitroglicerynę i/lub inne azotany, półsyntetyczne penicyliny, tetracykliny, cefalosporyny i amnioglikozydy (acetylocysteina może osłabiać działanie tych leków, dlatego zaleca się zachowanie co najmniej 2 godzinnego odstępu podczas terapii skojarzonej tymi lekami), leki przeciwkaszlowe (leki te osłabiają odruch kaszlowy i mogą utrudniać odkruszanie rozrzedzonej przez acetylocysteinę wydzieliny).

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowanie leku w ciąży i okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem

Skutki uboczne

Nudności i wymioty, oraz rzadziej reakcje alergiczne takie, jak pokrzywka i skurcz oskrzeli, szczególnie u osób chorych na astmę oskrzelową.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać przyjmowanie leku i skontaktować się lekarzem.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.