×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Lacton Forte (proszek) - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Suplement diety. Preparat polecany w trakcie i po kuracji antybiotykowej, przy biegunkach. Wspomagająco w celu utrzymania prawidłowej mikroflory jelitowej oraz wzmocnienia odporności układu pokarmowego (ograniczenie ryzyka zasiedlenia przez niekorzystne drobnoustroje przewodu pokarmowego). Regulacja częstotliwości wypróżnień.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci powyżej 3 roku życia: 1 saszetka dziennie. Osoby dorosłe: 1-2 saszetki dziennie. Zawartość saszetki należy rozpuścić w przegotowanej, ostudzonej wodzie lub innym płynie, można także dodać do posiłku.

 

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.

 

Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy przyjmujesz inne leki. Nie należy stosować razem z lekami przeciwgrzybiczymi.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie preparatu należy konsultować z lekarzem.