×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Paranit Lotion - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład dimetikon
olej mineralny
Postać płyn
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwwszawicze
Zamów w doz.pl Paranit Lotion, płyn, 100 ml

Wskazania do stosowania

Wszawica głowy.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Przed użyciem należy wstrząsnąć butelką. Odpowiednią ilość lotionu Paranit nałożyć bezpośrednio na suche włosy. Równomiernie rozprowadzić na suchych włosach, od nasady aż po końcówki. Preparat należy nałożyć na całe włosy i skórę głowy. Następnie wmasować go dokładnie, zwracając szczególną uwagę na kark i skórę za uszami. Wmasowany preparat należy pozostawić na 15 minut. Następnie umyć włosy szamponem i dokładnie spłukać. Przed wysuszeniem włosów, należy je dokładnie wyczesać gęstym grzebieniem, aby usunąć wszy i gnidy. Po 7 dniach należy powtórzy terapię.

 

Uwaga!Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia. Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi (usta, nos). W przypadku kontaktu z oczami, należy je obficie przemyć wodą.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Możliwość zastosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

Skutki uboczne

Swędzenie i podrażnienie okolicy oczu. Łuszczenie skóry głowy. Podrażnienie kontaktowe (w miejscu stosowania), zaczerwienie skóry głowy, uszu i karku.

Uwaga! W przypadku wystąpienia wysypki, objawów nadwrażliwości należy natychmiast przerwać stosowanie preparatu i umyć włosy zwykłym szamponem.