×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Regumisan - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład symetykon
Postać kapsułki
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Gastroenterologia
Działanie łagodzi wzdęcia

Wskazania do stosowania

Łagodzenie objawów związanych z nagromadzaniem się i zatrzymaniem gazów jelitowych, np. wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie. Przed zabiegami diagnostycznymi w obrębie jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe).

Dawkowanie

Doustnie. W zaburzeniach żołądkowo-jelitowych - dorośli i młodzież powyżej 14 roku życia: dawka jednorazowa 1-3 kapsułki; całkowita dawka dobowa 6 kapsułek. Kapsułki należy przyjmować w trakcie lub po jedzeniu i jeśli to konieczne przed snem. Kapsułki należy połykać w całości. Przed badaniem diagnostycznym - dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: 2-3 kapsułki w dniu poprzedzającym badanie i 1 kapsułka rano w dniu badania.

 

Uwaga! Nie należy stosować wyrobu medycznego Regumisan u dzieci poniżej 14 roku życia w celu łagodzenia objawów związanych z nagromadzeniem gazów jelitowych.

 

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Brak zastrzeżeń do stosowania wyrobu medycznego Regumisan w okresie ciąży i karmienia piersią.