Lakcid kaps - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład bakterie kwasu mlekowego
Postać kapsułki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie korzystnie wpływa na florę bakteryjną jelit

Wskazania:

Suplement diety. Preparat polecany dla osób chcących zadbać o prawidłową czynność przewodu pokarmowego, w takcie i po antybiotykoterapii oraz podczas biegunek.  Zawarte w preparacie bakterie kwasu mlekowego normalizują procesy zachodzące naturalnie w przewodzie pokarmowym.

Dawkowanie:

Doustnie. Od 2 do 6 kapsułek dziennie. Kapsułkę połknąć popijając wodą lub mlekiem. Można również zawartość kapsułki (proszek) wsypać do szklanki i rozpuścić w niewielkiej ilości przegotowanej i ostudzonej do temperatury pokojowej wody lub mleka.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.