×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Carbo Medicinalis MF - Carbo medicinalis - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład węgiel leczniczy
Postać tabletki
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie zapierające
adsorbujące
Zamów w doz.pl Carbo Medicinalis MF, 250 mg, tabletki, 20 szt.

Wskazania do stosowania

Biegunka, wzdęcia. W porozumieniu z lekarzem - w zatruciach lekami lub innymi substancjami chemicznymi.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli oraz dzieci od 12 roku życia: wzdęcia - 4 do 5 tabletek dziennie aż do ustąpienia objawów. Biegunka 12-16 tabletek jednorazowo. Przed połknięciem tabletki rozkruszyć. Najlepiej podawać w postaci wodnej papki przygotowanej z rozkruszonych tabletek. Zatrucia lekami lub innymi substancjami toksycznymi: jednorazowo podać 49-50 tabletek. W przypadku ciężkich zatruć podać jednorazowo do 100 g węgla leczniczego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na lek.

 

Gdy przyjmujesz inne leki. Inne leki należy stosować co najmniej 2 godziny przed lub po przyjęciu węgla leczniczego.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku Carbo Medicinalis MF w okresie ciąży i karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Skutki uboczne

Duże ilości po podaniu wielokrotnym mogą wywołać zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zaparcia. U dzieci mogą wystąpić wymioty. Lek barwi stolec na czarno.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.