×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Polopiryna C Plus - Acidum acetylsalicylicum, Acidum ascorbicum, Calcium - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład kwas acetylosalicylowy
witamina C (kwas askorbinowy)
wapń
Postać proszek musujący
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przeciwzapalne
przeciwbólowe
przeciwgorączkowe

Wskazania do stosowania

Gorączka i dolegliwości bólowe związane z przeziębieniem i grypą. Bóle o lekkim i średnim nasileniu (bóle zębów, nerwobóle, bóle stawów i mięśni, bóle głowy, migrena).

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: przeciwgorączkowo, przeciwbólowo, w grypie i przeziębieniu 1-2 torebki 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa 6 saszetek. Pacjencie w podeszłym wieku (powyżej 65 lat): 1 saszetka 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa 3 saszetki. Dzieci powyzej 12 lat: 1 saszetka 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa - 4 saszetki.

Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 1/2 szklanki przegotowanej, letniej wody, wymieszać i wypić. Lek zaleca się przyjmować po posiłku.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy i inne salicylany, witaminę C, wapń lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, czynną chorobę wrzodową żołądka, dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego, skazy krwotoczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej (w cukrzycy, mocznicy, tężyczce), wysoki poziom wapnia we krwi, astma współistniejąca z polipami nosa , ciężkie zaburzenia czynność nerek i/lub wątroby, ciężką niewydolność serca, fenyloketonurię (ze względu na zawartość aspartamu).

 

Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwcukrzycowe, przeciwzakrzepowe, sulfonamidy stosowane w zakażeniach bakteryjnych, digoksynę, metotreksat, kwas walproinowy, leki stosowane w leczeniu skazy moczanowej, leki moczopędne, leki na nadciśnienie z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. W niewielkich ilościach Polopiryna C Plus przenika do mleka kobiety karmiącej piersią. W przypadku doraźnego stosowania nie ma konieczności przerwania karmienia piersią.

Skutki uboczne

Nudności, wymioty, bóle brzucha, zaostrzenie lub nawrót choroby wrzodowej, nadżerki błony śluzowej i krwawienia z przewodu pokarmowego, zawroty głowy, pocenie się, szum w uszach, zaburzenia krzepnięcia krwi, zwiększone krwawienia miesiączkowe, reakcje nadwrażliwości.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.