Polopiryna C Plus - Acidum acetylsalicylicum, Acidum ascorbicum, Calcium - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Gorączka i dolegliwości bólowe związane z przeziębieniem i grypą. Bóle o lekkim i średnim nasileniu (bóle zębów, nerwobóle, bóle stawów i mięśni, bóle głowy, migrena).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: przeciwgorączkowo, przeciwbólowo, w grypie i przeziębieniu 1-2 torebki 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa 6 saszetek. Pacjencie w podeszłym wieku (powyżej 65 lat): 1 saszetka 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa 3 saszetki. Dzieci powyzej 12 lat: 1 saszetka 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa - 4 saszetki. Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 1/2 szklanki przegotowanej, letniej wody, wymieszać i wypić. Lek zaleca się przyjmować po posiłku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, wymioty, bóle brzucha, zaostrzenie lub nawrót choroby wrzodowej, nadżerki błony śluzowej i krwawienia z przewodu pokarmowego, zawroty głowy, pocenie się, szum w uszach, zaburzenia krzepnięcia krwi, zwiększone krwawienia miesiączkowe, reakcje nadwrażliwości.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy i inne salicylany, witaminę C, wapń lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, czynną chorobę wrzodową żołądka, dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego, skazy krwotoczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej (w cukrzycy, mocznicy, tężyczce), wysoki poziom wapnia we krwi, astma współistniejąca z polipami nosa , ciężkie zaburzenia czynność nerek i/lub wątroby, ciężką niewydolność serca, fenyloketonurię (ze względu na zawartość aspartamu).   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwcukrzycowe, przeciwzakrzepowe, sulfonamidy stosowane w zakażeniach bakteryjnych, digoksynę, metotreksat, kwas walproinowy, leki stosowane w leczeniu skazy moczanowej, leki moczopędne, leki na nadciśnienie z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. W niewielkich ilościach Polopiryna C Plus przenika do mleka kobiety karmiącej piersią. W przypadku doraźnego stosowania nie ma konieczności przerwania karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.