×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

R-70 - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Łagodzenie dolegliwości w nerwobólach.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz.

 

Z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci nie zaleca się jego stosowania poniżej 12-go roku życia.

 

Uwaga! Lek zawiera alkohol.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku R-70 w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy przerwać stosowanie leku i zwrócić się do lekarza.

Uwaga! W początkowej fazie zażywania leku homeopatycznego istniejące dolegliwości mogą ulec przejściowo pogorszeniu. W takim przypadku należy przerwać zażywanie leku i zasięgnąć porady lekarza.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.