Prevalin - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład bentonit
guma ksantanowa
olej sezamowy
olejek miętowy
woda
Postać aerozol do nosa
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Alergologia
Działanie tworzy warstwę ochronną przed alergenami

Wskazania:

Zapobieganie objawom kataru siennego i alergicznego nieżytu nosa. Preparat polecany przed kontaktem z alergenami, ponieważ uniemożliwia im dotarcie do śluzówki nosa dzięki czemu redukuje objawy alergii nosa takie jak kichanie lub zatkany nos, swędzenie lub wyciek z nosa. Jeśli alergia już wystąpiła, Prevalin może być używany jako wsparcie środków farmaceutycznych, aby zapobiec kolejnym narażeniom na alergeny, które mogą powodować podrażnienia.

Dawkowanie:

Donosowo. Do każdego otworu nosowego 1-2 aplikacje, 2-3 razy dziennie. Przed zastosowaniem należy oczyścić nos.   Preparat Prevalin przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.   Preparat Prevalin Kids przeznaczony dla dzieci od 6 do 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W czasie pierwszej godziny po użyciu może wystąpić lekkie uczucie zatkania nosa (jest tymczasowe oraz zanika w trakcie stosowania preparatu). Uczucie lekkiego podrażnienia.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.