Prevalin - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład bentonit
guma ksantanowa
olej sezamowy
olejek miętowy
woda
Postać aerozol do nosa
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Alergologia
Działanie tworzy warstwę ochronną przed alergenami

Wskazania:

Zapobieganie objawom kataru siennego i alergicznego nieżytu nosa. Preparat polecany przed kontaktem z alergenami, ponieważ uniemożliwia im dotarcie do śluzówki nosa dzięki czemu redukuje objawy alergii nosa takie jak kichanie lub zatkany nos, swędzenie lub wyciek z nosa. Jeśli alergia już wystąpiła, Prevalin może być używany jako wsparcie środków farmaceutycznych, aby zapobiec kolejnym narażeniom na alergeny, które mogą powodować podrażnienia.

Dawkowanie:

Donosowo. Do każdego otworu nosowego 1-2 aplikacje, 2-3 razy dziennie. Przed zastosowaniem należy oczyścić nos.   Preparat Prevalin przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.   Preparat Prevalin Kids przeznaczony dla dzieci od 6 do 12 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W czasie pierwszej godziny po użyciu może wystąpić lekkie uczucie zatkania nosa (jest tymczasowe oraz zanika w trakcie stosowania preparatu). Uczucie lekkiego podrażnienia.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.