Vagisan - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład kwas mlekowy
Postać czopki dopochwowe
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Ginekologia i położnictwo
Działanie przywraca odpowiednie pH pochwy

Wskazania:

Zapobiegawczo u osób ze skłonnością do infekcji pochwy. Wspomagająco w trakcie leczenia farmakologicznego zakażeń pochwy.

Dawkowanie:

Dopochwowo. 1 raz dziennie, przed snem, wprowadzić czopek możliwie głęboko do pochwy. W przypadku suchości pochwy przed wprowadzeniem czopek należy zwilżyć bieżącą wodą. Uwaga! Jeśli w trakcie stosowania preparatu dolegliwości narastają lub nie ma poprawy po 8 dniach, należy zaprzestać stosowania czopków i skontaktować się z lekarzem. Uwaga! Nie stosować w czasie miesiączki. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe reakcje nadwrażliwości: zaczerwienienie, pieczenie, świąd.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.