Nervolek - Valerianae radix extractum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład ekstrakt z korzenia kozłka
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie zmniejsza napięcie nerwowe
ułatwia zasypianie

Wskazania:

Stany napięcia nerwowego, zaburzenia snu.

Dawkowanie:

Doustnie. Stany napięcia nerwowego: 2 tabletki 3 razy dziennie. Zaburzenia snu: 2 lub 3 tabletki na pół godziny przed snem.   Uwaga! Nie przekraczać maksymalnej dawki 12 tabletek na dobę.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych. Z uwagi na zwiększanie skłonności do zasypiania nie zaleca się stosowania preparatu przez osoby kierujące pojazdami w godzinach nocnych i przez osoby odczuwające zmęczenie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kozłka lekarskiego.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.