Feminon PMS - Agni casti fructus extracum siccum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Łagodzenie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego takich jak: zmienność nastroju, przygnębienie, płaczliwość, rozdrażnienie, obrzęk i tkliwość piersi.

Dawkowanie:

Doustnie 1 kapsułka dziennie, o tej samej porze dnia (np. wieczorem). Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje alergiczne, nudności, zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, kołatanie serca, nadmierne krwawienia oraz dolegliwości skórne. Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nowotwory estrogenozależne, choroby przysadki mózgowej. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.