×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Hialux - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład hialuronian sodu
Postać roztwór do wstrzykiwań dostawowych
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
Działanie poprawia właściwości smarujące płynu maziowego

Wskazania do stosowania

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów przenoszących ciężar ciała, w tym kolanowego, barkowego, biodrowego i skokowego.

Dawkowanie

Dostawowo. Preparat ma postać sterylnych, szklanych strzykawek do jednorazowego użytku. Pozostają one jałowe do momentu otwarcia (złamania) opakowania. Preparat powinien być podawany wyłącznie przez lekarza, ze ścisłym przestrzeganiem techniki jałowego podawania. Zwykle podaje się dawkę 2 ml w odstępach tygodniowych, przez trzy tygodnie.

 

Uwaga! Zaleca się unikanie jakiegokolwiek większego wysiłku lub długotrwałej (tj. trwającej dłużej niż godzinę) aktywności fizycznej ze znacznym obciążeniem stawów w ciągu 48 godzin od dostawowego wstrzyknięcia preparatu.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadrważliwość na hialuronian sodu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności wątroby

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy korzyści wynikające z leczenia będą przeważać nad związanymi z nim zagrożeniami. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Po podaniu preparatu mogą wystąpić w pojedynczych przypadkach przejściowe bóle, uczucie gorąca i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia leku.