Regen - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład kwas alfa-liponowy
Postać kapsułki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Diabetologia
Działanie uzupełnia dietę w kwas alfa-liponowy

Wskazania:

Suplement diety. Uzupełnienie codziennej diety w kwas alfa-liponowy. Preparat polecany dla diabetyków, osobom z chronicznym schorzeniem wątroby, osobom z chronicznym schorzeniem układu nerwowego, przy nadmiernym wysiłku fizycznym.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka dziennie rano, popić szklanką wody.   Przy przestrzeganiu prawidłowego spożycia nie ma ograniczeń do przewlekłego stosowania. W celu uniknięcia podwyższonej tolerancji na składniki suplementu wskazana jest miesięczna przerwa po trzech mięsiącach stosowania preparatu.   Uwaga! W celu uniknięcia nadmiernego obniżenia poziomu cukru zalecana jest ostrożność w pierwszym okresie używania, szczególnie u osób leczonych insuliną.

Poinformuj lekarza:

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.