Bactiflor - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład witamina B1 (tiamina)
witamina A
inulina z cykorii
ekstrakt z owoców winogron
ekstrakt z nagietka lekarskiego
ekstrakt z korzenia żeń-szenia
ekstrakt z borówki czernicy
Bifidobacterium longum
Lactobacillus rhamnosus
Lactobacillus acidophilus
witamina B2 (ryboflawina)
witamina PP (niacyna)
witamina B5 (kwas pantotenowy)
witamina B6 (pirydoksyna)
kwas foliowy
witamina B12 (cyjanokobalamina)
witamina H (biotyna)
witamina C (kwas askorbinowy)
witamina E (tokoferol)
witamina D3 (cholekalcyferol)
selenian sodu
tlenek cynku
glukonian miedziowy
glukonian manganu
jodek potasu
chlorek chromu
molibdenian sodu
fosforan triwapniowy
glukonian żelazawy
tlenek magnezu
chlorek sodu
chlorek potasu
Postać tabletki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie korzystnie wpływa na florę bakteryjną jelit

Wskazania:

Suplement diety. Uzupełnienie codziennej diety w witaminy i minerały. Wspomaganie organizmu w kuracji antybiotykowej. Wspomaganie systemu odpornościowego. Wzmocnienie organizmu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 1 tabletka dziennie profilaktycznie lub w trakcie kuracji antybiotykiem. W przypadku leczenia antybiotykiem zaleca się przyjmowanie preparatu Bactiflor 4 godziny po przyjęciu antybiotyku.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.