×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Hyabak Protector - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład hialuronian sodu
actinoquinol
Postać krople do oczu
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Okulistyka
Działanie nawilżające

Wskazania do stosowania

Nawilżanie oczu w przypadku uczucia suchości lub zmęczenia oczu spowodowanego czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr, dym, zanieczyszczenia, kurz, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych lub charakteryzujących się podwyższoną temperaturą i suchym powietrzem, podróżowanie samolotem, długotrwała praca przed monitorem komputerowym.

Nawilżanie soczewek kontaktowych w celu ich łatwiejszego zakładania i zdejmowania, jak również nawilżania oka w czasie ich noszenia.

Dawkowanie

Miejscowo, do worka spojówkowego. 1 kroplę preparatu należy wkraplać do każdego oka tak często, jak to jest konieczne.

Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą nanosić preparat na soczewkę podczas jej zakładania lub zdejmowania, jak również tak często jak to jest niezbędne w trakcie jej noszenia. W przypadku stosowania preparatu na zakładaną soczewkę kontaktową: jedną kroplę preparatu nanieść na wklęsłą część soczewki.

Aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność działania preparatu, należy przed każdym zakraplaniem umyć starannie ręce i podczas wkraplania nie dotykać końcówką zakraplacza powierzchni oka, powiek, rąk i innych przedmiotów. Preparat należy wkraplać do worka spojówkowego pod lekko odchyloną palcem dolną powiekę.

Uwaga! Po pierwszym otwarciu opakowania nie stosować dłużej niż 8 tygodni.

W przypadku stosowania kilku preparatów do oczu należy zachować przynajmniej 10 minut przerwy pomiędzy zakrapianiem kolejnych preparatów.

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Skutki uboczne

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić łagodne objawy podrażnienia oka.