YerbaSlim - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład yerba mate
Postać płyn
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Dietetyka
Działanie uzupełnia dietę w składniki wspomagające odchudzanie

Wskazania:

Suplement diety. Preparat polecany dla osób w trakcie odchudzania się, z nadwagą, z problemami przemiany materii, na diecie w celu złagodzenia uczucia głodu a także dla osób pragnących utrzymać prawidłową masę ciała.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 fiolkę dziennie przed głównym posiłkiem. Przed otwarciem fiolkę należy wstrząsnąć. Zawartość fiolki rozpuścić w szklance wody.   Podczas kuracji odchudzających zaleca się stosowanie preparat przez okres 2-3 miesięcy. Przy problemach z przemianą materii zaleca się stosowanie preparatu przez okres co najmniej 6 miesięcy. Natomiast dla osób które chcą utrzymać prawidłową masę ciała zaleca się stosowanie profilaktyczne preparatu przez okres co najmniej 1 miesiąca, a następnie powtarzać stosowanie preparatu okresowo.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.