Actistav - Glucosamini hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Choroba zwyrodnieniowa stawów.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletkę dziennie. Tabletkę rozpuścić w 100 ml wody (pół szklanki), dokładnie rozmieszać aż do otrzymania przeźroczystego roztworu. Zaleca się stosować preparat systematycznie przez okres 6 tygodni lub dłużej, według zaleceń lekarza. Cykl leczenia można powtarzać co 2 miesiące.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży , a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.