×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Unguentum Neomycini - Neomycini sulphas - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład siarczan neomycyny
Postać maść
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie bakteriobójcze
Zamów w doz.pl Unguentum Neomycini, (5 mg/g), maść, 5 g (tuba)

Wskazania do stosowania

Ropne choroby skóry, zwłaszcza wywołane przez gronkowce (np. czyraczność, liszajec), ropne powikłania alergicznych chorób skóry, zakażone niewielkie oparzenia i odmrożenia.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Nanosi się cienką warstwę maści na skórę zmienioną chorobowo 2- 4 razy na dobę.

Uwaga! Nie stosować na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, sączące zmiany chorobowe i owrzodzenia żylakowe. Nie stosować długotrwale.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na neomycynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, uszkodzony słuch, niewydolne nerki.

Gdy stosujesz inne antybiotyki aminoglikozydowe, kwas etakrynowy, wankomycynę lub kolistynę.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

Skutki uboczne

Może wystąpić kontaktowe zapalenie skóry, skórne reakcje nadwrażliwości. Stosowana długotrwale na duże powierzchnie uszkodzonej skóry i otwarte rany może mieć toksyczne działanie na słuch.