Blephaclean - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Produkt zalecany w przypadku dolegliwości związanych z zespołem suchego oka, alergii narządu wzroku, zapaleń bakteryjnych powierzchni oka, nietolerancji soczewek kontaktowych, chorób skóry np. trądziku różowatego, stanów zapalnych gruczołów Meiboma występujących wzdłuż brzegów powiek

Dawkowanie:

Do stosowania na skórę. Używać średnio 2 razy dziennie: rano i wieczorem. Używać osobnej chusteczki do każdego oka. Nie wymaga spłukiwania po użyciu. Preparat stosowany na zamknięte oczy. Chusteczkę należy nałożyć na zamknięte powieki, delikatnie masować, wykonując okrężne ruchy. Oczyścić brzeg powiek, naciskając delikatnie u nasady rzęs.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.