×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Stymen - Prasteronum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład prasteron
Postać tabletki
Kategoria Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia niedobory prasteronu
Zamów w doz.pl Stymen (DHEA AFL), 10 mg, tabletki, 60 szt.

Wskazania do stosowania

Preparat przeznaczony dla mężczyzn po 40. roku życia, u których dostrzega się niedobory prasteronu w organizmie. Tabletki Stymen zalecane są szczególnie mężczyznom, u których występuje: obniżona sprawność seksualna, spadek sprawności fizycznej, pogorszenie ogólnego samopoczucia.

Dawkowanie

Doustnie, podczas posiłku. Lek zaleca się przyjmować raz dziennie, rano. Dawkowanie należy dostosować do stężenia prasteronu w surowicy oraz skuteczności leczenia. Zalecana dawka początkowa u mężczyzn wynosi 10 mg/dobę (1 tabletka), dawka maksymalna 50 mg/dobę (5 tabletek). Początkową dawkę należy stopniowo zwiększać (o 10 mg/dobę co 2 tygodnie) do czasu uzyskania pożądanych działań terapeutycznych.

 

Preparat przeznaczony jest do długotrwałego stosowania, efekty działania widoczne są po kilku tygodniach stosowania.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, raka sutka, jajnika i inne nowotwory estrogenozależne, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, przerost i raka gruczołu krokowego, rak sutka u mężczyzn i inne nowotwory.

 

Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, preparaty zawierające hormony, leki przeciwdrgawkowe i psycholeptyczne.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Stymen w zalecanych dawkach jest na ogół dobrze tolerowany.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.